Patchwork

Patchwork

Patchwork – někdo umí tohle a jiný zase tamto….dohromady umíme moc

KAŽDÝ je něčím zajímavý. Čím vynikáte vy?

Nevím, byla to náhoda, či osud? Potkala jsem se s paní Alenkou. Pro mě je to velice zajímavá žena. Je to elegantní dáma, sympatická, povídavá a příjemná. A pak se to stalo. Ukázala mi něco, z čeho si člověk „sedne na zadek“. Tato osůbka má nádherného koníčka. Patchwork. Líbí se mi, moc.

Deka z patchworku

Kdysi dávno jsem si na dovolené v Itálii koupila deku z patchworku. Nebyla levná. Ale za to byla krásná. S nadšením jsem si pořídila knihu s návody a již léta schovávám všechny zbytky látek, že se budou „hodit“. Ale znáte to. Látky doma překáží a na knížku se práší. Nezvládla jsem to. Je to obtížné a nemám dost trpělivosti.

Paní Alenka je příjemná ženská, z malé vesničky, která chodí do práce, vedle starání se o rodinu, zahradu, dům, po odpoledních šije pro zábavu různá prostírání, polštářky, pouzdra na brýle, obaly na knihy. Jen tak. Pro radost. Obdarovává své příbuzné, známé. A jak dokáže se zápalem o svém koníčku mluvit. Obdivuji ji. A smekám před ní pomyslný klobouk.

Obal na knihu

Znáte patchwork? Je to speciální textilní technika. Laicky řečeno rozstříháte látky na malé kousky a pak je zase sešijete k sobě. Vytváříte různé geometrické tvary. Konečný výrobek se skládá ze tří vrstev. Patchwork, výplň a spodní strana. Někdy se musí ručně prošívat drobnými stehy. Kdo toto umí, je podle mě machr!

Překrásné kousky

Vlastním její krásný výrobek – obal na knihu. A vždy, když vezmu knihu do ruky, cítím jemné ruce švadleny, lásku, se kterou tvořila, pokoru k jejímu umu a obdiv.

A tak mě napadlo…..hodil by se obal na knihu i vám? Je to úžasná věc denní potřeby nebo originální dárek pro někoho blízkého, pro milovníka knih…….co myslíte?

Autorka knihy "STÁLE TAJNÉ aneb jak jsem sloužil v Mladoticích".
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů