Tankové cvičiště Kozinec

Na okraji Doupovských hor se nachází bývalé tankové střelecké cvičiště (TSC) československé armády. Kozinec je bývalý vojenský výcvikový prostor u obce Vroutek, nedaleko Podbořan.

Lidé znají Kozinec a okolní krajinu i díky populárnímu filmu Tankový prapor s Lukášem Vaculíkem. Všechny scény z výcviku tanků se natáčely právě tady.  

láká ke svezení

Dnes se na ploše cca 250 ha prohání Off-roudoví příznivci nebo milovníci historických vojenských vozidel.  Pro terénní vozidla je ideální neupravený jízdní povrch, který je tvořen přírodní cestou. Laicky řečeno, rádi překonávají štěrk, písek, mělkou vodu, bláto, sníh atd. A to jim tento prostor bohatě nabízí.

2K12 KUB

Jaké to je, projíždět se blátivou, mokrou, nerovnou krajinou v pásovém vozidle 2K12 KUB, jsem si vyzkoušela na vlastní kůži. Pro mě to bylo vážně dobrodružství. Klub Mokrá pořádá každým rokem sraz vojenské historické techniky a setkání stejně naladěných lidí. Akce je samozřejmě pouze na pozvání. A děkuji, že jsem měla také možnost být u toho. Pro nadšence to samozřejmě není jenom o tom, projíždět se krajinou, je to hlavně plno hodin času a práce, který věnují renovaci a údržbě techniky. Není to levný koníček. Důležité je také setkávání se známými nebo pokec s kamarády.

Vojenská historická technika

„Za víkend tady, projedu tak 250 litrů nafty,“ skromně poznamenal pořadatel akce. „ A kde parkuji? No doma, na dvorku pod přístřeškem.“ Klub vlastní mimo jiné i Pragu V3S – polní stanici první pomoci, UAZ 469, ZIL 157, Tatru 148 VNM, polní kuchyň nebo vojenský stan.

Všude kousek

Děkuji Adéle, že jsem mohla být u toho. Velké díky patří Jardovi za svezení. Byl to pro mě nezapomenutelný zážitek.

Děkuji Adéle, že jsem mohla být u toho

Zdroj: KVHT Mokrá (webnode.cz)

Autorka knihy "STÁLE TAJNÉ aneb jak jsem sloužil v Mladoticích".
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů